انجمن عکاسی شهرستان خنج

کارگاه آنلاین فیلم کوتاه استاد وحید بهروزیان

‌‌جهت ورود به پیج استاد کلیک کنید.
•کارگاه آنلاین ساخت فیلم کوتاه استاد وحید بهروزیان ‌
?مطمئن‌ترین راه برای فیلم‌ساز شدن ساختن فیلم ‌کوتاه است که دریچه‌ای‌ برای ورود به دنیای حرفه‌ای سینما محسوب می‌شود. با این وجود فیلم کوتاه قواعد، ساختار، شیوه‌ی داستان‌گویی و پرداخت ویژه‌ی خود را دارد و یک فیلم بلندِ کوتاه‌شده نیست!
?این دوره‌ی فیلم‌سازی برای آموزش مجازی تدوین گردیده و بیشتر بر پایه‌ی تمرین‌های عملی‌ خواهد بود و جز در موارد لازم، به سراغ مباحث تئوریک که هنرجو می‌تواند از کتب سینمایی دریافت کند نخواهیم رفت. هدف اصلی‌ برگزاری این ترم، فراهم کردن امکان فراگیری مهارت فیلم‌سازی برای علاقه‌مندانی‌ ا‌ست که به هر دلیل به مراکز آموزشی در تهران، دانشگاه‌های هنر و آموزشگاه‌های سینمایی دسترسی ندارند. سرفصل‌های این دوره، جدای از آشنایی با فضای حرفه‌ای سینما؛ روی خلق و پرورش ایده‌ در فیلم‌نامه، دکوپاژ و کارگردانی و در نهایت ساختن فیلم کوتاه تمرکز دارد. این دوره برای کسانی مناسب خواهد بود که با انگیزه‌ا‌‌ی کافی، به شکل جدی قصد فیلم‌سازی و‌ یا ورود به کار حرفه‌ای سینما را دارند. هر جلسه با تکالیف و تمرینات کاربردی همراه خواهد بود تا قدم به قدم هنرجو را به ساخت فیلم خود نزدیک کند و‌ در پایان ترم؛ چند تجربه‌ی تصویری و یک فیلم کوتاه داشته باشد.
?لازمه‌ی شرکت در این کارگاه داشتن انگیزه‌ و پشتکار است و برای حضور در این کلاس‌ها نه دانش قبلی پیش‌نیاز است و نه داشتن ابزاری خاص ضرورت دارد. تنها یک گوشی تلفن همراه که بتواند فیلم‌برداری کند کافیست!
?سر فصل‌های این کارگاه ترکیبی است از شیوه‌های مهم فیلم‌سازی و کارگردانی سینما و دروسی که توسط اینجانب در انجمن سینمای جوانان ایران تدریس شده است.
?این دوره آموزشی سه ماهه شامل دوازده جلسه‌ی چهار ساعته (یک روز در هفته) خواهد بود که از اواسط آبان‌ماه شروع می‌شود. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به پیج استاد وحید بهروزیان دایرکت بدهید. به دلیل محدودیتِ ظرفیت کلاس‌های مجازی، اولویت با کسانی‌ست که زودتر ثبت‌نام کنند.

#فیلم_کوتاه #فیلمسازی #کارگاه_فیلمسازی #فیلم #سینما #کارگاه_فیلم_کوتاه #وحید_بهروزیان

@vahid_behrouzian

2 دیدگاه

 • mehrdad
  17 آذر 1399 - 7:04 بعد از ظهر

  بسیار عالی

  پاسخ
 • Fahimeh
  22 فروردین 1401 - 12:09 قبل از ظهر

  جناب بهروزیان سلام،بسیار خوشحالم که نام شما در عرصه هنر ثبت گردیده است. من یکی از هم دانشگاهیهای شما در سالهای دور هستم

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *