انجمن عکاسی شهرستان خنج

فراخوان چهارمین جشنواره عکس خُنج

با پیشرفت علم و درنتیجه افزایش علاقمندان به عکاسی، دنیای جدیدی در عکاسی ظهور کرد: دنیای لحظات تکرار نشدنی و کمیاب. دنیایی که کوچکترین و ساده ترین عناصر زندگی انسان ها را شامل میشود که به مصداق عبارت “همه چیز را همگان دانند” در نهایت به تکمیل اطلاعات مستند از جهان پیرامون منجر میشود .

انجمن عکاسی شهرستان خنج در نظر دارد همانند سالهای پیشین در راستای برگزاری پنجیمن نمایشگاه سالانه عکس گروهی خود، بخش ویژه ای را  با عنوان جشنواره عکس خُنج به علاقمندان و هنردوستان عزیز اختصاص دهد.

جشنواره عکس خُنج با هدف ارتقای سطح عکاسی و ارتباط بیشتر میان عکاسان جهان و عکاسان شهر خنج به منظور بزرگداشت شهر خُنج، با مجوز رسمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می گردد.

این دوره نیز برآنیم تا درحد توانمان از ظرفیت ها و استعداد های نهفته در میان عموم مردم، استفاده ببریم و این استعداد ها و ارزش ها را آنطور که شایسته است به نمایش بگذاریم.
به همین منظور از کلیه هنرمندان و هنردوستان در داخل و خارج از کشور دعوت می شود تا با ارسال آثار ارزشمند خود در این جشنواره شرکت نمایند.
امتیاز ویژه این جشنواره انتخاب یک عکس به عنوان عکس منتخب هیات داوران، یک عکس بعنوان بهترین عکس از نگاه مردم ، ۱۰ عکس بعنوان عکسهای برگزیده و به نمایش گذاشته شدن در نمایشگاه عکس گروهی انجمن عکاسی  فروردین سال ۱۳۹۷ است.

“بهترین عکس از نگاه مردم ” به اتفاق آراء عموم مردم از طریق سایت انجمن عکاسی شهرستان خنج از تاریخ  ۱ لغایت ۱۰ فروردین ماه سال ۱۳۹۷ انتخاب میگردد که متعاقبا اعلام خواهد شد. (آثار منتخب برروی سایت به نمایش درآمده و با ارسال کد مورد نظر به سامانه، رای گیری انجام میگردد). عکس منتخب هیات داوران و ۱۰ عکس برگزیده توسط هیات داوران چهارمین جشنواره عکس خُنج انتخاب می گردد.

 

نکات مهم:

تعریف عکس: عکس ارسالی باید توسط خود عکاس بر روی امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا بصورت دیجیتالی عکاسی شده باشد (به عبارت دیگر عکس باید از برخورد نور به امولسیون عکاسی (نگاتیو یا اسلاید) و یا حسگر دیجیتال بوجود آمده باشد).

تعریف برای عکس تک رنگ: یک عکس سیاه و سفید که شامل خاکستری کاملا تیره (سیاه) تا خاکستری کاملا روشن (سفید) و دامنه ای از تن های مختلف خاکستری است یک عکس تک رنگ محسوب می شود. یک عکس سیاه و سفید که بجای تن های خاکستری دارای تن های یک رنگ دیگر باشد نیز عکس تک رنگ محسوب می شود.

موضوع جشنواره: آزاد رنگی و تک رنگ

محدودیت تعداد اثار ارسالی :در هر بخش ۵ عکس

محدودیت سایز آثار ارسالی : نامحدود!

 

جشنواره عکس خُنج شامل ۳ بخش می باشد:

۱- عکس منتخب هیأت داوران 

 ۲- بهترین عکس از نگاه مردم

 ۳- عکس های  برگزیده (۱۰ عکس)

کلیه عکس های انتخاب شده توسط هیات داوران در نمایشگاه فروردین ماه ۹۷ با ذکر نام صاحب اثر به نمایش گذاشته خواهند شد.

امتیاز ویژه دو عکس مربوط به بهترین عکس از نگاه مردم و عکس منتخب هیات داوران، چاپ با کیفیت بالا و در سایز ۵۰ در ۷۰ سانتیمتر بهمراه جوایر ذیل خواهد بود.

۱۰ عکس برتر هیات داوران نیز در سایز ۳۰ در ۴۰ بر روی شاسی چاپ خواهند شد.

جوایز:

عکس منتخب هیات داوران: لوح تقدیر  + ۵،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجه نقد + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

بهترین عکس از نگاه مردم: لوح تقدیر+ ۲،۰۰۰،۰۰۰ ریال وجه نقد + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

۱۰ عکس برتر: لوح تقدیر + ارسال آثار با چاپ با کیفیت بروی شاسی + حضور در شهر تاریخی خنج جهت افتتاحیه جشنواره و نمایشگاه بهمراه تور خنج گردی

 

کلیه آثار موجود و یا راه یافته به نمایشگاه، امکان فروش نیز خواهند داشت.

داوری : پس از ارسال آثار تا مورخ ۱۵ اسفندماه ماه ۱۳۹۶ هیات داوران تمامی تصاویر را بررسی کرده و از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

 

جدول زمانبندی جشنواره :

مدت زمان ارسال آثار  ۱ بهمن الی ۱۵ اسفند ۹۶
درج عکس های تایید شده در سایت و ثبت آراء مردمی  ۱  الی ۱۰ فروردین  ۹۷
داوری آثار  ۱۰ الی ۱۳ فروردین ۹۷
آیین گشایش جشنواره و نمایشگاه  ۱۸ فروردبن ۱۳۹۷ 

 

نحوه شرکت در جشنواره:  آثار ارزشمندتان را بهمراه نام، نام خانوادگی و شماره تماس  و آدرس کامل پستی با ۲ روش می توانید ارسال فرمایید :

۱- ارسال از طریق Email به آدرس پست الکترونیکی:

[email protected]  

۲- ارسال از طریق تلگرام به لینک  : https://telegram.me/khonjpic4

@khonjpic4

 

قوانین و مقررات جشنواره :

هیچ محدودیتی در انتخاب تکنیک عکاسی وجود ندارد.

سعی کنید عکس ها با کیفیت اصلی باشند(بدون کاهش حجم)

به یاد داشته باشید که این جشنواره عکاسی است؛ پس داشتن هرگونه قاب دور عکس، متن، آرم و… باعث حذف اثر شما خواهد شد.(بدیهی است که نام صاحب اثر راه یافته در  نمایشگاه  درج خواهد شد)

آثاری در جشنواره شرکت داده می شوند که با موازین شرعی و عرفی کشور عزیزمان ایران همخوانی داشته باشد.

اگر اثری را برای شرکت در جشنواره ارسال کردید، ولی در صفحه سایت شرکت داده نشد، یک بار دیگر قوانین را مرور کنید تا دلیل حذف اثرتان را پیدا کنید.

چنانچه از فرد یا افرادی(بعنوان مدل) عکس تهیه می کنید، باید از اشخاص، رضایت‌نامه مکتوب داشته باشید. بدیهی است کلیه مسائل حقوقی بر عهده شرکت کننده است.

تنها در صورتی برنده جایزه خواهید شد که خالق و یا صاحب امتیاز اثر ارسالی باشید.

ارسال آثار به معنای پذیرش تمام مقررات این جشنواره می باشد و تصمیم‌گیری درباره مسائل پیش‌بینی‌نشده برعهده دبیر خانه سومین دوره جشنواره عکس مردمی انجمن عکاسی شهرستان خنج خواهد بود.

 

ارتباط با ما از طریق :

 بی صبرانه منتظر آثار دیدنیتان هستیم

 

4 دیدگاه

 • سید محسن پیروی نژاد
  7 اسفند 1396 - 11:59 قبل از ظهر

  با سلام و خسته نباشید.
  آیا امکان این که عکس های ارسالی در خارج از ایران گرفته شده باشد ،وجود دارد؟

  پاسخ
 • سید محسن پیروی نژاد
  7 اسفند 1396 - 11:59 قبل از ظهر

  با سلام و خسته نباشید.
  آیا امکان این که عکس های ارسالی در خارج از ایران گرفته شده باشد ،وجود دارد؟

  پاسخ
  • مديريت وب سايت
   9 اسفند 1396 - 5:11 بعد از ظهر

   سلام
   بله، اما می بایست قوانین عرفی کشور عزیزمان ایران در تصاویر رعایت شده باشند.

   پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *