انجمن عکاسی شهرستان خنج

درباره انجمن

درباره انجمن

انجمن عکاسی شهرستان خنج با مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و شماره ثبت ۳۵ از سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرده است.
انجمن عکاسی شهرستان خنج تشکلی است هنری، غیرسیاسی و غیرانتفاعی و غیر تجاری که هدف اصلی آن آموزش، رشد، شناسایی و استعدادیابی هنرمندان حوزه عکاسی و معرفی آنان به دنیای هنر می باشد.

از جمله فعالیت‌های انجمن می‌توان به برگزاری جلسات هفتگی منظم در طول سال در قالب جلسات نقد، بررسی، آموزش هنر عکاسی و ورک شاپ‌های تخصصی، همچنین برگزاری ۷ دوره تخصصی آموزش عکاسی در قالب کارگاه،  برگزاری ۶ نمایشگاه سالانه گروهی عکس، ۲ نمایشگاه ویژه اعضای کارگاه تخصصی و ۴ جشنواره ملی عکس نام برد.

شرایط عضویت در انجمن:
انجمن دارای دو نوع عضویت خواهد بود:

  1. اعضای اصلی که پس از گذرندان دوره های عکاسی برگزار شده توسط انجمن به عضویت انجمن می‌پیوندند، یا اعضای که با ارائه مستندات قابل قبول از خود به عضویت انجمن در خواهند آمد. که شامل سه سطح: A  فعال، B عضو اصلی، C عضو مبتدی و تازه وارد خواهد بود.
  2. اعضای افتخاری که دارای مطالعات و تحقیقات علمی ممتاز بوده و با پیشنهاد هیات مدیره انتخاب می شوند نیز شامل سطح H خواهند بود.

هر فرد عکاس بومی که دارای شریط زیر باشد می تواند به عضویت انجمن درآید:

  1. ارائه مستندات قابل قبول از فعالیت در حوزه عکاسی اعم از آکادمیک، انتشاراتی، حرفه‌ای، تجربی و… که به تائید هیات مدیره انجمن برسد.
  2. ارائه حداقل ۲۰ عکس از آثار
  3. پذیرفتن مفاد اساسنامه
  4. پرداخت حق عضویت سالانه
    تبصره: خاتمه عضویت بنا به درخواست فرد، سلب شرایط و یا درخواست اکثریت اعضای هیات مدیره و یا عدم پرداخت حق عضویت سالانه می باشد.

اعضای هیات مدیره انجمن آقایان مسعود خواجوی، عبدالله احمد نژاد، عبدالفتاح صحرانورد و محمدنور رحیمی‌نژاد می باشند.
رئیس و دبیر انجمن آقای مسعود خواجوی می باشد.